Dálkový kurz japonské kaligrafie Shodo a čínské kaligrafie Shufa
1x měsíčně

září 2019—leden 2020


Časy a cena kurzu

(kurz je pro všechny bez rozdílu pokročilosti)

Sobota 10:00—13:30 1x měsíčně
Cena: 2 500 Kč (pro studenty a důchodce: 2 000 Kč).

Září: 21.
Říjen: 12.
Listopad: 16.
Prosinec: 7.
Leden: 11.

Celkem 5x

O kurzu

Všechny lekce vedu já, René Ochiai, v češtině, případně angličtině či japonštině. Navazuji tím na svou práci, kterou jsem přerušil před několika lety odstěhováním se do Tokia. Nyní jsem zpět a připraven Vás kaligrafii naučit. Tyto dílny jsou určené těm, kteří mají večery již plné anebo bydlí mimo Prahu. Každá lekce začne nějakou zajímavostí. Jednou ukázkou svitku, jindy představením nové techniky psaní. Poté rozdám téma/model (na každou lekci připravím nové téma) a začneme psát. Během psaní Vás budu opravovat a můžete se na cokoliv zeptat. Poté rozdám několik listů papíru waši, na které si načisto napíšete to, na čem se během lekce pracovalo a pokusíme se vytvořit pořádnou kaligrafii. Tu si odnesete domů. Na každé lekci je dostatek času na opravení kaligrafií napsaných doma. Nově příchozí budou sice pokukovat, na čem pracují pokročilejší, ale většinu času budou pracovat na základech. Osvojíte si držení štětce, jednotlivé tahy, jak znaky na papír rozvrhnout, a tak dále. Pokročilejší budou mít více volnosti a možnost si vyzkoušet něco nového či vypracovat složitější téma. Probereme všechny kaligrafické styly, jak správně rozetřít tuš, jak kaligrafii podlepit, a mnoho dalšího. Kurz se koná jednou za měsíc a obvykle si asi polovina studentů pořídí pomůcky vlastní a cvičí i doma. Ostatní studenti píší ”pouze” na kurzu a na lekce si přichází zkusit něco nového a aktivně si odpočinout.
 

Podmínky a přihláška

Po odeslání přihlášky Vám odepíšu, zda je či není ve Vámi vybraném kurzu volné místo. V případě že ano, pošlu Vám číslo účtu a poprosím o zaplacení celého kurzu. Přihlášení je kompletní až po uhrazení platby. (Budete-li se zaplacením váhat, je možné že Vás jiný student či studentka předběhne a kurz se naplní. V tomto případě Vás kontaktuji a samozřejmě peníze v plné výši pošlu zpět.) Po obdržení kurzovného Vám poděkuji a ubezpečím Vás, že máte místo na 100 % rezervované po celou dobu kurzu. V případě, že si to na poslední chvíli rozmyslíte, nebudete z jakéhokoliv důvodu moci se nějaké lekce či celého kurzu zúčastnit, žádné peníze Vám nevrátím. Před odesláním přihlášky si vše dobře promyslete, storno skutečně možné není.

 

Máte-li jakýkoliv dotaz, přihlášku neodesílejte.
Napište mi na rene@reneochiai.com a já Vám na vše odpovím.

Vše jsem si přečetl/a a beru na vědomí, že přihláška je kompletní zaplacením celého kurzu bankovním převodem. (Po obdržení Vaší přihlášky Vám sdělím, zda je či není ve Vámi vybraném kurzu volné místo. V případě že ano, pošlu vám číslo účtu a poprosím o zaplacení.)