Jednodenní workshop japonské kaligrafie Shodo a čínské kaligrafie Shufa

Uzávěrka přihlášek je vždy den před konáním workshopu, ale kapacita se pravděpodobně naplní dříve.
 

Čas a cena workshopu

(všechny workshopy jsou bez rozdílu pokročilosti)

11. 5. 2019

V sobotu 10:00—17:00
Workshop vychází na 1000 Kč (pro studenty a pro důchodce: 800 Kč)

O workshopu

Všechny dílny vedu já, René Ochiai, v češtině, případně angličtině či japonštině. Navazuji tím na svou práci, kterou jsem přerušil před několika lety odstěhováním se do Tokia. Nyní jsem zpět a připraven Vás kaligrafii naučit. Jednodenní workshopy jsou především pro ty, kteří si chtějí zkusit něco nového a rozšířit si obzor. Nemáte-li čas docházet na pravidelné lekce anebo si nejste jisti, že by Vás celý kurz bavil, workshop je pro Vás ideální. Za jeden den se kaligrafii nenaučíte, ale získáte představu, o co se jedná, jak se v Japonsku a Číně píše, a že to není zas tak jednoduché. Času bude dostatek a budete-li mít zájem, můžete si ode mne nechat napsat to, oč máte zájem. Celé setkání probíhá v příjemné atmosféře a můžete se na cokoliv zeptat.

10:00—13:00
Na začátku Vám vysvětlím a ukážu, o co v kaligrafii jde, jak se drží štětec a několik základů. Začneme tím, že budeme pracovat na Vašem jméně, které napíšeme v japonštině. Samozřejmě si můžete nechat napsat několik dalších jmen. Můžete je pak třeba rozdat přátelům.

13:00—14:00
Po třech hodinách práce následuje pauza. Svačinu si s sebou nosit nemusíte. Vegetariánské občerstvení bude zajištěno a kdykoliv si můžete nabídnout kávu či čaj. (Občerstvení je zahrnuto v ceně workshopu.)

14:00—17:00
Po pauze začneme pracovat na čínském/japonském znaku, který si sami vyberete. Před poslední hodinou rozdám několik listů papíru waši, na které si načisto napíšete to, na čem jste během workshopu pracoval/a a pokusíme se vytvořit pořádnou kaligrafii. Tu si odnesete domů. 


Podmínky a přihláška

Vše jsem si přečetl/a a beru na vědomí, že přihláška je kompletní zaplacením bankovním převodem. (Po obdržení Vaší přihlášky Vám sdělím, zda je či není ve Vámi vybraném workshopu volné místo. V případě že ano, pošlu vám číslo účtu a poprosím o zaplacení.)

Po odeslání přihlášky Vám odepíšu, zda je či není ve Vámi vybraném workshopu volné místo. V případě že ano, pošlu Vám číslo účtu a poprosím o zaplacení. Přihlášení je kompletní až po uhrazení platby. (Budete-li se zaplacením váhat, je možné že Vás jiný student či studentka předběhne a workshop se naplní. V tomto případě Vás kontaktuji a samozřejmě peníze v plné výši pošlu zpět.) Po obdržení poplatku Vám poděkuji a ubezpečím Vás, že máte místo na 100 % rezervované. V případě, že si to na poslední chvíli rozmyslíte, nebudete z jakéhokoliv důvodu moci se workshopu zúčastnit, žádné peníze Vám nevrátím. Před odesláním přihlášky si vše dobře promyslete, storno skutečně možné není. 

 

Máte-li jakýkoliv dotaz, přihlášku neodesílejte.
Napište mi na rene@reneochiai.com a já Vám na vše odpovím.