Klasické kurzy japonské kaligrafie Shodo a čínské kaligrafie Shufa
1x týdně

září 2019—leden 2020


Časy a ceny kurzů

(všechny kurzy jsou bez rozdílu pokročilosti)

Úterý 19:45—21:15 1x týdně
Cena: 4 900 Kč (pro studenty a důchodce: 4 500 Kč)

Září: 17., 24.
Říjen: 1., 8., 15., 22., 29.
Listopad: 5., 12., 19.
Prosinec: 3., 10., 17.
Leden: 7., 14., 21., 28.

Celkem 17x

Čtvrtek 18:00—19:30 1x týdně
Cena: 4 900 Kč (pro studenty a důchodce: 4 500 Kč)

Září: 19., 26.
Říjen: 3., 10., 17., 24., 31.
Listopad: 7., 14., 21.
Prosinec: 5., 12., 19.
Leden: 9., 16., 23., 30.

Celkem 17x


O kurzu

Všechny lekce vedu já, René Ochiai, v češtině, případně angličtině či japonštině. Navazuji tím na svou práci, kterou jsem přerušil před několika lety odstěhováním se do Tokia. Nyní jsem zpět a připraven Vás kaligrafii naučit. Jedná se o 17 lekcí v malé skupině studentů. Každá lekce začne nějakou zajímavostí. Jednou ukázkou svitku, jindy představením nové techniky psaní. Poté rozdám téma/model (na každou lekci připravím nové téma) a začneme psát. Během psaní Vás budu opravovat a můžete se na cokoliv zeptat. Před koncem lekce rozdám několik listů papíru waši, na které si načisto napíšete to, na čem se během lekce pracovalo a pokusíme se vytvořit pořádnou kaligrafii. Tu si odnesete domů. Na lekce budou docházet i pokročilejší studenti, kteří docházeli na mé kurzy několik let a v době, kdy jsem byl v Japonsku, pokračovali korespondenčně. Nově příchozí budou sice pokukovat, na čem pracují pokročilejší, ale většinu času budou pracovat na základech. Osvojíte si držení štětce, jednotlivé tahy, jak znaky na papír rozvrhnout, a tak dále. Pokročilejší budou mít více volnosti a možnost si vyzkoušet něco nového či vypracovat složitější téma. Probereme všechny kaligrafické styly, jak správně rozetřít tuš, jak kaligrafii podlepit, a mnoho dalšího.
 

Podmínky a přihláška

Po odeslání přihlášky Vám odepíšu, zda je či není ve Vámi vybraném kurzu volné místo. V případě že ano, pošlu Vám číslo účtu a poprosím o zaplacení celého kurzu. Přihlášení je kompletní až po uhrazení platby. (Budete-li se zaplacením váhat, je možné že Vás jiný student či studentka předběhne a kurz se naplní. V tomto případě Vás kontaktuji a samozřejmě peníze v plné výši pošlu zpět.) Po obdržení kurzovného Vám poděkuji a ubezpečím Vás, že máte místo na 100 % rezervované po celou dobu kurzu. V případě, že si to na poslední chvíli rozmyslíte, nebudete z jakéhokoliv důvodu moci se nějaké lekce či celého kurzu zúčastnit, žádné peníze Vám nevrátím. Před odesláním přihlášky si vše dobře promyslete, storno skutečně možné není.

 

Máte-li jakýkoliv dotaz, přihlášku neodesílejte.
Napište mi na rene@reneochiai.com a já Vám na vše odpovím.

Vše jsem si přečetl/a a beru na vědomí, že přihláška je kompletní zaplacením celého kurzu bankovním převodem. (Po obdržení Vaší přihlášky Vám sdělím, zda je či není ve Vámi vybraném kurzu volné místo. V případě že ano, pošlu vám číslo účtu a poprosím o zaplacení.)